Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır’ın hakemliği bıraktığını açıkladı.

Bein Sports’a açıklama yapan Mehmet Büyükekşi, Bolu’daki seminerde Çakır’ın hakemliği bırakma talebini ilettiğini aktardı.

Büyükekçi, “Az önce yönetim kurulu toplantısını bitirip geldik, daha yarım saat önce karara vardığımız bir konu var. Cüneyt Çakır yurt dışından birçok teklif aldığından bahsetti ancak bize söylediği, ‘Ben Türkiye’nin bana sağladığı şartlarla hakemlik kariyerime başladım, hakemlik kariyerimi de Türkiye’de sonlandırmak istiyorum’ dedi. ‘Bundan sonraki dönemde de alt kategorideki hakemlere eğitim vermek ve yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum’ dedi” ifadelerini kullandı.

‘HAKEM EĞİTMENİ OLARAK ATADIK’

Çakır’ın eğitmenlik yapmak istemesini çok değerli bulduklarını dile getiren Büyükekşi, “Bu isteğini hem Merkez Hakem Kurulumuz hem de ben ve yönetim kurulumuz da son derece uygun gördük. Çünkü bu motivasyon bizim için son derece önemli. Hep hakem eğitimi için yurt dışından hocalar getirdik. Bu defa yerli ve en başarılı hakemlerimizden birisini, kendi değerimizi hakem eğitmeni olarak atadık” dedi.

‘JÜBİLE MAÇI DÜZENLEMEK İSTİYORUZ’

Çakır için jübile maçı düzenlemek istediklerini belirten Büyükekşi, “Cüneyt Çakır çok önemli bir değerimiz. Türkiye’yi 2 defa Dünya Kupası’nda, 3 Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti. Üst üste katıldığı bu 5 turnuvada yarı final seviyesinde maç yönetme başarısı gösterdi. Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Biz de hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle de hocamıza çok teşekkür ediyorum, bundan çalışmasında başarılar diliyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

CEVAP VER

Yotumunuzu Girin
Adınız